(14:22, 23:31,20:11, 24:25)

SINJ.ŠSD. Gledatelja: 700. Suci: Radojković, Jurčević i Roglić (svi Split).

Alkar: Bilić 12, Jo. Boban 1, M. Modrić 8, Pavić, S. Modrić 5, Vitali 18, Ju. Boban, Gaurina 20, Žitko, Svalina, Perajica 10, Kanaet 7.

VROS Osijek: Kujundžić, Meznarić 12, Došen 8, Buha 2, Tončinić 16, Bičvić 15, Pandurić 19, A. Šarac 14, J. Šarac, Krajina 3.

Alkar je u 13. kolu pomalo neočekivano upisao drugi domaći poraz. Bolja je bila momčad Vrijednosnica iz Osijeka koja je odigrala odličnu utakmicu i zaslužemo slavila. Sam početak i vodstvo Sinjana 8:0 nije nagovještao takav rasplet. No gosti su se brzo pribrali. Znakovit je bio već njihov prvi ubačaj ostvaren poslije tri skoka u napadu. Nakon toga su počeli nemilosrdno puniti domaći koš. Osiječani su posebno precizni bili izvan linije 6,75. Zabili su 10 trojki iz 15 pokušaja u prvom poluvremenu. Sinjani nisu bili ni iz bliza tako učinkoviti pa su na odmoru zaostajali 16 koševa. Prve minute nastavka ponudile su nadu u mogući preokret. Naime, Alkar je treću četvrtinu otvorio serijom 11:0 i dobrano umanjio zaostatak. Ipak gosti su se uspjeli othrvati tom opasnom naletu zabivši šest koševa u nizu. No alkarovci su nastavili s borbenim pristupom. Griješili su, ali i nastavili pritiskati goste. Nisu odustajali ni kada je semafor šest minuta prije kraja pokazivao 66:77 za Vrijednosnice. Serijom 9:0 primakli su se, dvije minute prija kraja, na samo -2. No do preokreta, poput onoga u Splitu, nije došlo jer su Pandurić, Meznarić i Tončinić zadržali mirnoću pogađajući iz rekata i sa linije slobodnih bacanja. Novi trener Vrijednosnica Vladimir Krstić tako je debitirao na prvoligaškim parketima na najbolji mogući način.

Alkar u narednom kolu gostuje kod Jollyja JBŠ.