(21:28, 16:21, 22:16, 22:14)

SINJ. ŠSD.Gledatelja: 600.Suci: Kardum, Stojić (obojica Šibenik) i Jurčević (Split).

ALKAR: Bilić 3, Jo. Boban 4, Bilandžić, M. Modrić 10, Pavić, S. Modrić 8, Vitali 27, Ju. Boban 7, Gaurina 7, Žitko 10, Svalina, Perajica 5.

GORICA: Gazić 6, Majcunić 7, Ušić 6, Petrović 18, Krasić 8, Kuga, Zubac 12, Lebo, Herendić 8, Rogić 14.

Nakon dva poraza Alkar je u neizvjesnoj utakmici stigao do vrlo vrijedne pobjede. Neugodna Gorica nadjačana je pobjedničkim košem Tonija Vitalija doslovno u posljednjim trenucima. Alkar je solidno otvorio utakmicu i u petoj minuti imao prednost 14:9. No onda se dogodio „deja vu“ iz utakmice sa Vrijednosnicama iz Osijeka. Alkara su u zaostatak ponovo bacili dalekometni gostujući ubačaji. Posebno je raspoložen bio Petrović koji je, vezavši tri trojke, donio vodstvo Gorici 21:28 na isteku prve četvrtine. U drugom periodu domaći su pokušali umanjiti zaostatak no presjekla ih je teška ozljeda Nikole Gaurine. Ponajboljem alkarovcu ove sezone puknula je Ahilova teteiva te ga čega višemjesečna pauza. Želimo mu što brži oporavak i povratak na košarkaške terene. U takvom ozračju gosti su poluvrijeme zaključili sa viškom od 12 koševa (37:49). Goričani tu nisu stali već su u 23. minuti ubačenim slobodnjakom Herendića stvorili prednost od 16 koševa (39:55). No iako nisu bili pretjerano napadački raspoloženi Sinjani su nastavli borbu. Uz pomoć publike uspjeli su na isteku treće dionice smanjiti zaostatak na obećavajućih minus 6 (59:65). Ubačajima Jure Bobana razlika je u 33. minuti umanjena na samo tri koša (62:65). No gosti se nisu prepali. Petom trojkom Marka Petovića poveli su 65:75 nešto više od tri minutre prije kraja. Činilo se da je tu pitanje pobjednika riješeno. Pogotovo jer se domaćima ozlijedio i Bilić (koljeno). No onda je Slavko Modrić, koji je prije toga šutirao trojke 0-9, vezao dva dalekometna ubačaja i probudio nadu. Njemu su se pridružila braća Boban i gostujuća prednost se istopila u hipu (77:77). Nakon izgubljene lopte dobrog Rogića zadnji napad na utakmici je pripao Alkaru. Pri samom isteku vremena Žitko je šutirao iz desnok kuta. Na loptu koja je skakala po obruču skočio je odlični Vitali i pospremio u mrežicu za veliko slavlje igrača i navijača.

U narednom kolu Alkar gostuje kod Kvarnera, momčadi sa najboljim učinkom u dosadašnjem dijelu prvenstva.