Zagreb – Dvorana Trnsko. Gledatelja: 200

Suci: Tomislav Vovk, Krešimir Katić, Domagoj Marunica

Zagreb: Ogrizović, Junaković (33), Herceg, Bačevina, Buovac, Palokaj (12), Čar, Šango (15), Macner (3), Radoš (18), Lončarić.

Alkar: Svalina (6), Modrić (4), Proleta (13), Booth (6), Graf (18), Vuko (14), Bilandžić, Kamber, Šarac, Radoš (12), Vučić (2).

Nakon poraza od prvaka Hrvatske - zagrebačke Cedevite, Alkar je danas u Trnskome otvorio 3. kolo HT Premijer Lige u kojem je poražen od domaćeg sastava rezultatom 81:75. Bila je to napeta utakmica koju je bolje otvorio Zagreb, ali Alkar je nakon prve pauze konce igre preuzeo u svoje ruke sve do posljednjih 15ak minuta utakmice. Do preokreta dolazi na poluvremenu, a glavna stavka bio je dobar šut za 3 poena i neke brze akcije i slalomi kroz obranu Zagreba. Zagreb se vraća u posljednjoj četvrtini serijom 10:0 i prokreće rezultat za svoju prvu ovosezonsku pobjedu.

Prva četvrtina otišla je na stranu domaćina. Uvodni dio protekao je u izjednačenoj igri, a u nastavku prve četvrtine Zagreb dolazi do prvog znatnijeg rezultatskog bijega te odlazi na 6 koševa prednosti, a četvrtina završava rezultatom 22:16 u korist Zagreba. Uvodne greške Alkara trajale su tek do druge četvrtine kada se Alkar zagrijava i konce igre preuzima u svoje ruke i serijom preokreće rezultat na svoju stranu. Prvenstveno je došlo do bolje obrane, a postignuto je i dosta lakih koševa iz kontri i ispod obruča. U nekim trenucima činilo se kao da je domaća obrana dezorijentirana, a Alkar je to iskoristio i na poluvrijeme odlazi s vodstvom 38:41.

Razigrani Alkar odlično otvara drugo poluvrijeme te ide na 8 koševa razlike, a domaćini pokušavaju iz dalekometnih šuteva koji su ili prekratki ili prejaki. U prve tri minute Zagreb zabija samo iz slobodnih bacanja što dosta govori o Alkarovoj obrani u tim trenutcima. Međutim, u nastavku Zagreb izjednačuje serijom slobodnih bacanja i dvije vezane trice. Rezultat je 48:48. Zagreb i dalje nastavlja dominaciju i radi seriju 14:0, ali Alkar odgovara serijom na seriju i u posljednju dionicu ulazi s prednošću 56:58.

Posljednju četvrtinu domaćin otvara serijom 10:0, a trener Alkara reagira minutom odmora zbog nepovezanosti igre i bezidejnosti, a nadasve nekim nerazumljivim greškama poput isteka napada u nekoliko navrara. Nastavak utakmice donosi izjednačenu igru i u konačnici prvu prvenstvenu pobjedu Zagreba.

Sljedeća utakmica je protiv Zaboka u Sinju ovog vikenda.